Kategoriler

İlham Verici Banyo Modelleri

  banyo dizaynı
 banyo dizayn banyo modelleri  banyo dizayn, banyo modelleri
 banyo dizayn banyo modelleri  banyo dizayn banyo modelleri
LÜX BANYO DİZAYN VE MODELLERİ EVİNİZDE  RAHATLIĞI YAŞAYIN

Banyo Dizayn Duşakabin sorunlarınız ve sorularınıza çözümler Değerli ziyaretçilerimizden gelen duşakabin hakkında merak ettiğiniz sorularınızın cevaplarını ve duşakabin sorunlarınızın çözümünü bu yazıda elimizden geldiğince cevaplamaya çalışacağız.

Aşağıdaki sorulara ek olarak duşakabin ile ilgili her türlü sorularınızı aşağıdan yorum olarak gönderebilirsiniz. Fitilli duşakabin mi yoksa silikonlu duş kabini mi daha iyidir? Duşkabininin fitilli ya da silikonlu olmasının size kazandırdığı pek bir avantaj yoktur.

Çünkü uygulanacak olan duşakabinin panel bölümleri fitilli olsa bile kabini yanlarda fayanslara ve aşağıda küvet üzerine sabitlerken ve izolasyon yaparken yine silikon kullanılacaktır.Burada önemli olan kabininiz silikonlu bile olsa silikonun kaliteli hammaddelerle üretilmiş silikondan olmasıdır.

Aldığım duşa kabinin kayar panelleri sık sık yerinden çıkıyor, bunun sebebi ne olabilir? Duşakabin kayar panellerinizin yerinden çıkmasında önemli faktör tekerleklerin yıpranmasıdır. Tekerleklerin yıpranmasındaki önemli sebep ise duşakabin tekerleğinin göbek ve dış kısmının kalitesiz malzemeler ile üretilmesidir.

Göbek kısmı pirinç malzeme ile dış kısmı ise derlin adını verdiğimiz malzeme ile yapılırsa duşakabin kayar panelleri daha dayanıklı olacaktır. Özellikle tekerleğin dış kısmı sıradan plastik ile yapılırsa çabuk yıpranır hatta kırılır. Aldığımda yoktu ama hiçbir şey yapmadığım halde duş kabinimin camları zamanla kendi kendine çatladı. Bu neden olabilir?

Duşakabininizin camları eğer polistren (Halk arasında mika cam ya da plastik cam da deniliyor) malzeme ise desen verilirken,imalat esnasında ya da nakliye esnasındaki yanlış uygulamalar camın üzerinde yarım ya da bir milimetre ölçülerinde çok küçük çatlamalara sebebiyet verebilir ( Duşakabin camı üreticisi firmanın üretim ve hizmet kalitesi önemli etkendir) İşte bu gözle görülemeyecek kadar küçük çatlaklar,zaman içinde banyo ortamında yaşanan ani sıcaklık değişikliklerinden kaynaklanan ani genleşip büzülmeler nedeniyle büyük kırıklar haline gelir. Yaptırdığım duşakabinin profillerindeki boyalar iki üç yıl gibi kısa bir sürede atmaya başladı bu neden olabilir?

Banyo Kabininizin boyalarının atmasında etken olan iki önemli faktör vardır. Birincisi tabiki almış olduğunuz duşakabindeki profillerde uygulanan alüminyumun kalitelisidir. Kabininizin profil aksamında kullanılan aluminyumun içindeki yabancı madde oranı oksitlenme süresini etkiler.

Yani hurda bile olsa alüminyumun yeniden işlenmesi esnasında uygulanan prosedür, profillerin üzerine uygulanan boyanın kalkması ya da kalkmaması konusunda önemli bir etmendir.Bir diğer önemli faktör de duşa kabininizin profillerine uygulanan boyanın kalitesidir.

İster temper duşakabin olsun isterse polistren camlı duşakabin olsun yaşadığınız şehrin su sertliği ile paralel olarak duşakabin mutlaka kireç tutar.Her ne kadar bazı satıcılar ”üzerine özel bir kimyasal uyguluyoruz bizim duşakabinimiz su tutmuyor” dese de uygulanan o işlem etkisini kaybettikten sonra mutlaka kireç tutacaktır. Bu durumda bizim tavsiyemiz.Küçük bir çeksil ile her banyo dan sonra kabininizin camlarını sıyırıvermek olacaktır.

VitrA İstanbul Koleksiyonu – Ross Lovegrove’dan VitrA’nın komple banyo çözümleri sunma konusundaki becerisinin, Ross Lovegrove’un sofistike teknoloji ve malzeme kullanma yeteneğiyle birleşiminden doğan İstanbul Koleksiyonu’ndaki 100’ü aşkın ürün, tamamen uyumlu ve tüketici için maksimum esneklik sunan iç mekanlar oluşturacak şekilde tasarlandı. Koleksiyondaki ürünler arasında, seramik takımlar, seramik yer ve duvar karoları, küvet, banyo mobilyaları, banyo armatürleri, aksesuarları ve duş sistemleri yer alıyor. Seramik karoların yanı sıra, küvet panelinde ve banyo mobilyasında da kullanılan geometrik desenler, mekanda estetik uyum yaratılmasına olanak sağlıyor. Silindirik ve oval formlardaki küvetlere parlak gri, turuncu veya yeşil desen uygulanabiliyor. İstanbul Koleksiyonu’nda monoblok olarak üretilen oturma üniteli duş tekneleri ve hidromasaj seçeneği olan küvetler tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Lavabo-ayak kombinasyonunun heykelimsi görüntüsü, hem tasarımcının yaratıcılığının hem de VitrA’nın üretim teknolojisindeki ustalığının kanıtı olarak gösteriliyor. Entegre lavabolar kolon, yarım ayaklı ve tek parça olarak üretiliyor.

VitrA Solid lavabo, saydam ve yarı saydam klozet kapağı seçenekleri, küvetler üzerinde kullanılan desenin banyo mobilyalarında da kullanılarak oluşturduğu bütünlük ve 90 derece dönebilen banyo mobilyaları serinin önemli özellikleri arasında bulunuyor. Koleksiyonun Doğuşu İstanbul’u ziyaret ettiğinde Türk seramik ve banyo kültürüyle yakından ilgilenen Lovegrove, Türkler’in etnik yapısından, mimarisinden ve adetlerinden ilham alarak yeni bir perspektif geliştirdi. Osmanlı geometrisini ve hat sanatını inceleyerek bunları hem grafiksel hem akışkan olabilen, organik ve yüksek duyarlılığa sahip sanatlar olarak değerlendiren Ross Lovegrove, bu iki boyutlu uygulamaları tasarıma dönüştürerek baskılı ürünler için yüzey desenleri, desenli paneller ve bölmeler yarattı ve İstanbul Koleksiyonu doğdu. Hassas kalıp döküm teknolojileriyle üretilmekle birlikte Lovegrove’a özgü organik formları da yansıtan seramikler, her yerde kullanılabilme özelliğine sahip.

Ross Lovegrove’un, İstanbul’dan çok etkilenmesi ve farklı kültürlerin birleştiği bir açık müze olarak nitelendirmesi, yeni koleksiyonun da isim kaynağı oldu. Türk banyo kültürünün teknolojik ve modern yorumu olarak tanımlanan İstanbul Koleksiyonu’nun, VitrA‘nın global marka imajını kuvvetlendirdiği kadar, Türkiye’nin uluslararası imajına da katkıda bulunması hedefleniyor.

Duş teknesi modelleri Banyonuzun daha ferah görünmesi için, yerden çok yüksek olmayan ve mümkün olduğu kadar sade bir duş teknesi tercih etmelisiniz.

Açık renklerdeki duş tekneleri yine mekanda aydınlık ve genişlik yaratır. Duş teknelerinde genellikle akrilik veya polimer olanlar tercih edilir. Polimer duş tekneleri oldukça ağırdır ve kurulumda zorluk yaratabilir. Ancak akrilik olanlar da kullanırken yaylanma etkisi yaratır ancak sararma ve deforme olmaz. Günümüzde kullanılan duş tekneleri sadece klasik kare olanlarla sınırlı değildir.

Farklı renk ve şekil seçenekleri bulunan duş teknelerini kendi beğeninize ve banyonuzun şekline göre oval, köşe, dikdörtgen veya kare olarak seçebilirsiniz. Akrilik duş teknesi sın günlerde sıkça tercih edilen modeller arasında. İsteğe göre döküm dus teknesi de seçilebilir.

Duş tekneleri , duş yapmak amacıyla kullanılan, derinliği fazla olmayan farklı renk, şekil ve malzemelerden yapılan bir banyo teknesidir. Çocukların, yaşlıların veya bedensel engellilerin daha rahat kullanması için duş tekneleri banyo küvetleri nden daha uygun ve doğru bir seçimdir. Özellikle bebek küveti yerine bebeğinizi daha kolaylıkla yıkayabileceğiniz bebek duş tekneleri ni tercih edebilirsiniz.

Ayrıca daha da güvenli olması açısından kaygan olmayan zeminler seçilebilir. Son zamanlarda duş tekneleriyle birlikte tercih edilen kabinler, cam veya polistren olarak ikiye ayrılır. Polistrenin avantajı içerinin görünmesini engellemesidir. Çok amaçlı kullanılan banyolarda veya başka banyo olmayan evlerde polistren tercih edilebiliyor.

Cam kabinler ise çeşitli seçeneklerde olup kapılı veya sürgülü olarak alınabilir. Kullanılan camların çoğu temper cam olduğu için herhangi bir kırılma veya yaralanmaya neden olmaz. İnsanların temizliğe ayıracakları vaktin gittikçe sınırlı olmasından dolayı, duş kabinler temizlikte kolaylık ve zaman tasarrufu sağlar. Suyun dışarıya taşmasını engeller.Her geçen gün daha da gelişen duş kabinleri ve teknolojisi, kullanıcılar için çok farklı seçenekler sunmaya başlamıştır.

Gelişen teknolojiyle birlikte müzik çalan, su sıcaklığını otomatik ayarlayan, basınçlı su püskürten, telefonu olan vb. gibi birçok küvet duşakabin üretilmeye başlanmıştır. Önemli olan kalitesiz cam veya ucuz plastikle üretilmiş duş kabinleri ni satın almamak. Çünkü bu ürünler, kırılma ve çatlama yapabilir. Satın aldığınız ürünün, satış sonrası hizmetlerinin olması gereklidir.Cam Balkon
Üyelik Girişi
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam49
Toplam Ziyaret154759
çeviri